KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13766387
nr 1376 6387
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Blandteknik, Monogramsignerad. Motivet: 58x41cm, yttermått inklusive ram: 78x58 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:04:50
1/2 08:39:25
100 kr
1/2 19:56:46
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist